A vállalatok körében egyre nagyobb népszerűségnek örvend a bérszámfejtés kiszervezése. Vannak, akik ódzkodnak ettől, azonban számos érv szól amellett, hogy mennyire előnyös, ha nem cégen belül végezzük el a bérszámfejtés feladatokat.
Bérszámfejtés kiszervezés kapcsán jellemzően a költségcsökkentést és a hatékonyság növelést szokták említeni. Ahhoz, hogy ezeket az előnyöket élvezhessük, nagyon fontos, hogy megfelelő szolgáltatót válasszunk. Ez mindennek az alapja. Emiatt alaposan utána kell néznünk, hogy az adott szolgáltató mivel tud többet nyújtani számunkra, mint mások. Ha van referencia, az mindenképp sokat tud segíteni. A megbízhatóság, naprakész felfogás és precizitás elengedhetetlen a bérszámfejtés kapcsán. Amire sokan nem gondolnak, az a kezelt és keletkezett adatok biztonsága, illetve védelme. Egy megbízható szolgáltató erre nagy gondot fordít és pontos információkat nyújt arról, hogy milyen technológiákat és lépéseket tesz ennek érdekében. Emellett a meglévő tudás frissítése, a hatályos jogszabályok változásának nyomon követése is elengedhetetlen.
Sokan úgy vélik, hogy a bérszámfejtés pusztán a bérköltségek adminisztrációjáról szól, holott ez egyáltalán nem így van. Számos nyilvántartást és dokumentációt kell kezelni, adó-, illetve TB-szolgáltatásokkal kapcsolatos ügyintézést végezni és még hosszan lehetne sorolni. Ha ezt a rengeteg feladatot egy külsős végzi el, akkor azzal hatalmas terhek kerülhetnek le a vállunkról. Nem csak a költségeken spórolhatunk, hanem az időn is, hiszen egy rendkívül komplex és időigényes folyamatról van szó. A feladatok kiszervezésének egyik nagy előnye, hogy a HR csapat egyéb feladatokra tud koncentrálni, például olyanokra, melyekre korábban erőforrások híján nem jutott idő.